Dobrá príprava pomáha pri prekvapeniach v pracovnom rozhovore

Ste takmer na konci procesu podania žiadosti. Prijímací pohovor je však najväčšou výzvou pre mnohých žiadateľov. Zatiaľ čo môžete niekoľkokrát revidovať životopis, v pracovnom rozhovore nie je žiadna ďalšia šanca. Pomáha len dobrá príprava radí Martina z portálu Personalistka.sk .

Zistite čo najviac informácií o spoločnosti a vašom kontakte – internet pomáha pri získavaní informácii na www.personalistka.sk .

Venujte pozornosť  dresscode obliekania – v banke je nevyhnutnosťou v reklamných agentúrach, je uvoľnená.

Uveďte všetky podrobnosti v žiadosti o zamestnanie a vašom životopise a nastavte si niekoľko viet pre svoju prezentáciu.

Posielajte pozitívne signály svojim jazykom tela – môžete to praktizovať.

Gratulujeme, takmer sa to podarilo. Vaša žiadosť bola prijatá a vy ste boli pozvaní na pohovor. Inými slovami, predbehli ste väčšinu svojich konkurentov. Ale to tiež znamená, že vaša najsilnejšia súťaž je stále pred vami. Takže žiadny dôvod nechať veci na náhodu: Práca je v dosahu, aby sa dostali k nemu, teraz si vyžaduje dobrú prípravu na rozhovor.

Čím viac viete o spoločnosti a práci, tým lepšie. Ale mali by ste vedieť aj svoje vlastné silné a slabé stránky, pretože to je jednoduchšie v pracovnom rozhovore. Načrtli sme osem krokov pre dokonalú prípravu na pohovor:

Získajte informácie o spoločnosti. Vášho zamestnávateľa presvedčite oveľa jednoduchšie, ak presne viete, čo potrebuje. Výskum, ktorý ste už začali venovať životopisu, by mal pokračovať. Tipy na získanie správnych informácií nájdete v informačnom poli.

Poznajte svoju vlastnú pozíciu. Základom rozhovoru sú všetky informácie, ktoré HR zhromaždil o vás. Sú to predovšetkým z vami zadaných informácii. Preto sa pripravte na rozhovor a pozrite sa na životopis a prihlášku. Takže môžete dokonca predvídať niektoré otázky .

Praktizujte svoje sebaprezentácie. V každom pracovnom rozhovore vás recruit požiada, aby ste sa predstavili. Nenechajte si ujsť šancu, pretože sa môžete ľahko pripraviť. Urobte si zoznam informácií, ktoré sú pre spoločnosť zaujímavé doma, určite pripravte niekoľko konkrétnych viet a zastavte čas. Nemalo by to trvať príliš dlho. Priatelia alebo rodičia robia dobré skúšobné publikum.